تبلیغات
گروه آموزشی معارف (دین و زندگی - فلسفه و منطق ) شهرستان سیب و سوران

گروه آموزشی معارف (دین و زندگی - فلسفه و منطق ) شهرستان سیب و سوران
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ - نون سوگند به قلم و آنچه مى‏نویسند. 
قالب وبلاگ
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها

بعضى از آداب نمازجماعت:

 

اگر فردى داخل مسجد شد و نماز بر پا بود باید بلا فاصله به إمام اقتداء كند در هر حالیكه إمام بود، حال چه در أول نماز و یا در آخر آن باشد .

 رسول الله (ص) فرمودند: ((إذا جئتم إلى الصلاة ونحن سجود ؛ فاسجدوا، ولا تعدوها شیئاً، ومن أدرك ركعة فقد أدرك الصلاة))

اگر به نماز آمدید و ما را در حال سجـود دیدید شما هم به سجده بروید ولى آنرا ركعتى ندانید، و كسیكه به یك ركعت از نماز برسد، به نماز جماعت رسیده است .

از إمام چه در تكبیرة الإحـرام و چه در ركوع، و یا رفع از ركوع، و یا سجود، و یا رفع از سجود، و غیره سبقت نگیرید، زیرا این عمل حرام است و رسول الله (ص) از آن نهى فرموده اند .

رسول الله (ص) فرمودند: ((أما یخشى أحدكم إذا رفع رأسه قبل الإمـام أن یجعل الله رأسه رأس حمار أو یجعل صورته صورة حمار))

آیا یكى از شما كه قبل از إمام سرش را از سجده بلند مى كند، نمى ترسد خداوند سرش را به سر الاغ، و صورت و جسم او را به صورت و جسم الاغ تبدیل كند؟

 رسول الله (ص) فرمودند: ((إنّما جعل الإمام لیأتم به فإذا كبّر فكبروا، وإذا ركع فاركعوا، وإذا قال سمع الله لمن حمده، فقولوا: ربنا ولك الحمد، وإذا سجد فاسجدوا، وإذا صلى جالساً، فصلوا جلوساً أجمعون))

إمام براى این است تا از او پیروى و متابعت شود، پس وقتى تكبیرة الإحـرام گفت شما نیز بعد از او تكبیرة الإحرام بگوئید، و اگر به ركوع رفت شما نیز بعد از او به ركوع بروید، و اگر بعد از بلند شدن از ركوع گفت سمع الله لمن حمده شما: ربنا ولك الحمد بگوئید، و اگر به سجده رفت، شما نیز به سجده بروید، و اگر نماز را در حال نشستن خـوانـد شما نیز همگى یتان نماز را در حال نشستن بخوانید .

 


[ شنبه 14 خرداد 1390 ] [ 01:34 ب.ظ ] [ موسی سپاهی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ جهت استفاده دبیران محترم درس دین و زندگی و‎ ‎فلسفه و منطق و دانش آموزان عزیز مقطع متوسطه و كنكوری ها طراحی شده است.امید است مورد استفاده مطلوب واقع گردد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

تعبیر خواب آنلاین